Nasze akcje

W każdym z przedszkoli Planeta Zdrowia prowadzone są liczne projekty i programy edukacyjne mające na celu wzbogacenie i uatrakcyjnienie naszej oferty.

Zajęcia sportowe – zajęcia z podstaw siatkówki prowadzone są przez Panią Katarzynę Dec (trenera i instruktora tej dyscypliny) w placówce przy ul.Kruczej natomiast zajęcia z podstaw piłki ręcznej przez Panią Aleksandrę Paluch (byłą reprezentantkę i mistrzynię Polski). Zajęcia sportowe uczą nasze maluchy dyscypliny, pracy w zespole ale przede wszystkim są świetną zabawą.  – bo wszyscy wiemy,  że ruch to  zdrowie.

Koncerty muzyczne przygotowywane przez Lubuskie Biuro Koncertowe – mające na celu przybliżyć dzieciom żywą muzykę, jej historię i rodzaje.

Cała Polska Czyta Dzieciom – w ramach programu zapraszamy do przedszkoli wszystkich chętnych (rodziców, rodzeństwo, dziadków, babcie i innych gości) do przeczytania bajki, opowiadania, wierszyka naszym przedszkolakom aby w ten sposób miło spędzić z nimi czas ale i zachęcić do poznawania literatury dziecięcej – aby książki towarzyszyły im w dalszym życiu jak dobrzy przyjaciele.

Dzieciaki Mleczaki – program, którego inicjatorem jest Polska Izba Mleka w ramach którego poprzez zabawę, dzieci dowiadują się dlaczego warto pić mleko i spożywać nabiał.

Zdrowo jemy zdrowo rośniemy - w ramach programu placówki objęte są opieką edukatorów żywieniowych wspierających w przygotowywaniu pełnowartościowych posiłków i zbilansowanych jadłospisów.

Akademia Aquafresh – w ramach projektu prowadzimy edukację z zakresu dbania o higienę jamy ustnej.

Mamo Tato Wolę Wodę -  celem projektu jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

Czystość dla Lubina - kampania edukacyjna prowadzona przez Urząd Miejski w Lubinie od jesieni 1997 r. W ramach kampanii zbierane są zużyte baterie elektryczne.

Czyste powietrze wokół nas -  program ma charakter profilaktyczny, przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.

Bezpieczne Przedszkole - kampania ma celu wychowanie zdrowotne oraz kształtowanie sprawności fizycznej dzieci jak i  wdrażanie  do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych.